google-site-verification: google3bd4e24ea8198524.html

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

AĞRI'DA AK PARTİ Mİ HDP Mİ KİM KAZANACAK ?

31 Mart yerel seçim çalışmaları tüm türkiyede olduğu gibi Ağrı'da da hız kazandı, Ak Parti ağrı belediye başkan adaylığı için 19 aday adayı başvurup değerlendirme sonucunu merakla beklerken "Evdeki hesap çarşıya uymadı" misali bir sonuç çıktı. Mevcut 19 aday adayın içerisinden yada Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın adaylık ismi kulislerde konuşulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kararı neticesinde Savcı Sayan'ın adaylık isminin açıklanması Ağrı'da süprizle karşılandı. 

AK PARTİ AĞRI'DA SEÇİMİ KAZANIRMI ? 

Ak Parti bir önceki yerel seçimde Ağrı Belediyesini HDP'ye kaptırdı ve gerek genel seçimlerde gerekse yerel seçimlerde yanlış tercihleri sonucunda Ağrı'da HDP'ye karşı üstünlük sağlayamamıştır. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ağrı Ak Partinin Savcı sayan ile yola çıkması halkın arasında acaba Eski Siyasetçi Savcı Sayan Ağrı'da HDP'ye karşı nasıl bir taktik uygulayarak seçimi kazanak soruları sorulmaya başlandı.

HDP AĞRI'DA KAZANIR MI ?    

Kulislerde HDP, günlerdir Ağrı'da Ak Partinin belirleyeceği aday ismi üzerinden seçim çalışmalarını yapacağı konuşuluyordu. Ak Partinin çıkaracağı adayın oy potansiyeline ve seçim kazanma olasılığına karşı HDP halkın içinde güçlü bir potansiyele sahip bir aday ile sahalara ineceği ve kişinin de Ağrı'da eski Belediye başkanı Sırrı Sakık olacağı konuşuluyordu. Ancak önceki gün Sırrı Sakık'ın Muş ilinde aday olduğu bilgisi basında yer alınca gözler ağrı'da acaba kim aday olacak kulisleri yeniden alevlendi. Ağrı halkı Sırrı Sakık'ın Muş ilinde aday olması üzerine "demekki HDP Ağrı'da halktan birini seçerek seçimi kazanmaya yönelik önemli bir çalışma yürütmektedir" cümleleri sarfedilmektedir. Henüz HDP adayının açıklanmaması bizler Ağrı'da yerel seçimi hangi parti kazanır yada hangi parti kaybeder, bu yönde bir haber yayınlamamız çokta etik olmayacağından önümüzdeki günlerde HDP'nıin Ağrı'da adayını açıklaması ile birlikte saçim kazanma analizini yapıp siz değerli okuyucularla paylaşacağımızı belirtmek isteriz vesselam

kaynak: ulusalekonomi.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum